הפרעות קשב וריכוז | ריטלין | ליקויי למידה


 

 

ליקויי למידה - הפתרון

דף הבית >> הפרעות למידה >> ליקויי למידה - הפתרון

ליקויי למידה - רקע כללי

AttenGo הינה תוכנת מחשב נוירו-קוגניטיבית הפועלת ישירות על אופן התמודדותם של בעלי לקויי למידה מסוגים שונים עם מטלות לימודיות.
לתוכנה פעילות יחודית אשר הוכחה כמשיגה הפחתה משמעותית בסימפטומים של כל סוגי ליקויי הלמידה.

בעלי לקויי למידה: דיסלקציה, דיסגראפיה, בעיות שפה, דיסקלקוליה, קושי באיחסון ושליפה, קשיי קריאה וכדומה, אשר יתאמנו בתוכנה במשך 3 חודשים ישיגו שיפורים ניכרים והפחתה בתסמינים של הליקוי.

אך זה עובד? במחקרים נמצא כי קיים קשר הדוק בין ליקויי למידה לבין הפרעות קשב וריכוז ADD ADHD. במחקר שנעשה לאחרונה בטכניון טופלו ילדים בעלי ליקוי דיסגרפיה באמצעות ריטלין ונמצא כי בעת מתן ריטלין יכולת הכתיבה שלהם השתפר משמעותית. גם במקומות אחרים בעולם נעשו מחקרים דומים ונמצא שטיפול עבור הפרעות קשב וריכוז מסייע להפחתת הסמפטומים עד אצל בעלי לקויי למידה. ותסמיני הליקוי פחתו או נעלמו. למשל, ילדים בעלי דיסגראפיה שיפרו את ביצועי הכתיבה, ילדים בעלי דיסלקציה שיפרו את מהירות הקריאה וילדים בעלי בעיות שפה ותקשורת שיפרו את יכולת השליפה והביטוי המילולי.

ליקויי למידה - הפתרון של Attengo

תוכנת המחשב AttenGo מעוררת את פעילות גלי המוח ומאפשרת לאונה הפרונטלית לעבוד באופן יעיל יותר. האונה הפרונטלית היא זו שאחראית על תפקודים קוגניטיביים הקשורים בלמידה! ילדים בגילאים שונים אשר הובחנו כבעלי ליקויי למידה וקיבלו לבצע את האימון בתוכנה שיפרו באופן ניכר את תפקודם ותסמיני הליקוי פחתו.
AttenGo, כוללת פעילויות מאתגרות ומעקב אחר אובייקטים. התוכנה עוזרת לבעלי ליקויי למידה (דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה, בעיות תקשורת ועוד) לעבד מידע ביעילות, לשפר מהירות תגובה, ומעל הכל ליצור קשרים חשמליים חדשים במוח כתוצאה מתרגילים קוגניטיביים ייחודים. הפעילות בתוכנה מעניקה למשתמש משוב מיידי וציונים כל העת המאתגרים את המשתמש.
התוכנה מבוססת על פעילות נוירוקוגניטיבית, דהיינו: עבודה על פעילות עצבית של המוח בשילוב עם תרגילים המפעילים מיומנויות קוגניטיביות ומשיגים תוך זמן יחסית קצר שיפור חד בסימפטומים של ליקויי למידה.כך למשל, בעלי בעיות קריאה יקראו טוב ומהר יותר לאחר שבועות מספר. בעלי בעיות בכתיבה ישפרו את הכתב ואת מהירות הכתיבה בעלי בעיות שפה ישפרו מאוד את יכולת שליפת המילים.

ליקויי למידה - התהליך של Attengo

התוכנה כוללת פעילויות שונות שברובן מעקב אחר אובייקטים צורניים ושמיעתיים ומילוי משימות מאתגרות. אין צורך להתמודד עם טקסטים לקריאה או ביצוע פעולות חשבון. התוכנה נותנת משוב מיידי (פידבק) על הצלחה וכשלון ומאפשרת לראות בכל רגע נתון את הציונים. בזכות הפעילות הפשוטה והחכמה, מפעיל המשתמש את מוחו באופן אחר. גירוי מוחי זה חשוב ביותר לכלל התלמידים (בכל גיל) ועל אחת כמה וכמה לתלמידים בעלי ליקויי למידה.

תוכנת AttenGo נמצאת בשימוש אצל מטפלים ומרפאות ברחבי הארץ, אך ניתן לרכוש גם גירסה ביתית לעבודה עצמית. התוכנה מתאימה לילדים החל מכיתה א' ועד מסיימי תיכון.

ליקויי למידה - לסיכום

מחקרים בתחום ליקויי למידה שנערכו במדינות שונות מצביעים על כך שסימפטומים של ליקויי למידה (כגון דיסלקציה, דיסגרפיה ודיסקלקוליה) נובעים מליקוי הקשור למיני הפרעות קשב וריכוז.
ליקויי למידה נובעים, בהרבה מקרים , מריכוז נמוך, חשוב לאבחן, על מנת להתמקד על טיפול נכון.
שים לב! אם באיבחון נמצא ליקויי בזיכרון עבודה, המשמעות לכך היא בעיה בקשב ובריכוז! לא אחת זה גם המקור לקיומו של ליקויי למידה.

כל הזכויות שמורות לקשב, ריכוז וזיכרון - יישומים מתקדמים

"קשב, ריכוז וזיכרון" הוקמה בשנת 2004 והינה המפיצה הבלעדית בישראל של תוכנות מחשב נוירו-קוגניטיביות אשר פותחו על מנת לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז שלא ע"י תרופות. הפתרון היעיל והמוכח שלנו מיועד לטיפול בבעיות נוירו-קוגניטיביות כגון: הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD, ליקויי למידה, בעיות בזיכרון ובעיות קוגניטיביות כלליות. "קשב, ריכוז וזיכרון" עובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים, מוסדות ומכונים טיפוליים בתחום הפרעות קשב וזיכרון.