הפרעות קשב וריכוז | ריטלין | ליקויי למידה


 

 

ריטלין - חוויה לא נעימה

דף הבית >> שיטות טיפול רפואי >> ריטלין - חוויה לא נעימה

ריטלין - מבוא

לאחר איבחון ובהסכמת ההורים, ייקבע הרופא המטפל מינון ראשוני לתרופה (ריטלין, או אחר) ולאחר מכן יתחיל תהליך ארוך ומייגע למציאת המינון הנכון. במקרים רבים וזאת לאחר שהמינונים של התרופות אשר נלקחו, לא הביאו לתוצאות טובות, ירשום הרופא תרופה אחרת וכל תהליך קביעת המינון יתחיל שוב. לעיתים לאחר כמה נסיונות של תרופות שונות ובין השאר ריטלין ייקבע הרופא כי לילד התרופה אינה מסייעת ואין ליטול אותה. נמצא שכ-25% מכלל הילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז אינם מגיבים לטיפול התרופתי.

השפעות וסיכונים - ריטלין

תהליך מציאת התרופה המתאימה לטיפול בהפרעות קשב עשוי להיות קשה מכמה סיבות.לעיתים קרובות, הורים מתמודדים מול אתגרים וקשיים במהלך תהליך האיבחון של הפרעת הקשב במטרה למצוא את הטיפול הנכון.
מציאת התרופה המתאימה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז כוללת מספר שיקולים:
● גוף הילד משתנה באופן תמידי, הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה הורמונלית. על כן, קיים הקושי במציאת המינון המתאים משום שהגוף מגיב בדרכים רבות ושונות.
● מציאת סוג התרופה המתאימה אשר תאזן את התנהגות הילד דורשת התנסויות תהליך של ניסוי וטעיה שבו מתנסה הילד בכמה תרופות שונות.
● תרופות המשמשות כטיפול להפרעות קשב וריכוז עלולות לגרום לתופעות פיזיולוגיות כמו ירידה או עליה במשקל, היכולות לגרור אחריהן בעיות נוספות.
לאחר שהילד אובחן, טבעי שההורים יחפשו טיפול אשר יספק תוצאות מיידיות. למרבה הצער, רבים טועים לחשוב שהתרופה תביא לתוצאות המיידיות הרצויות. יש לדעת שכ-25% מאוכלוסיית בעלי הפרעות הקשב וריכוז (ילדים ומבוגרים) אינם מגיבים בכלל לתרופות השונות וללא קשר למינון שניתן.

בכל מקרה שבו התרופה הראתה שיפור בתסמינים, יש לזכור כי השיפורים יהיו כל עוד תימשך נטילת התרופה. בו ביום שבו תופסק התרופה כל תסמיני ההפרעה יחזרו. כלומר, ההקלה בסמפטומים הינה זמנית והתרופה אינה משמשת לריפוי!

עם Attengo, בלי ריטלין

באמצעות האימון הנוירו-קוגנטיבי בתוכנת AttenGo, יכול כל מי שסובל מהפרעת קשב וריכוז להשיג שיפורים מידיים! כבר לאחר מספר שבועות של אימון ניתן לחוש בשינוי. ילדים או סטודנטים משפרים את יכולתם להתרכז ונעשים קשובים בלימודים ומבצעים מטלות ושיעורים בקלות רבה יותר. על ידי אימון מתמשך ב- AttenGo מושג שיפור לטווח הארוך!
על מנת ללמוד עוד על AttenGo וכיצד היא תסייע לך או לילדך לשפר את יכולות הקשב והריכוז...... ,הכנס לאתר שלנו וצור עמנו קשר על כל שאלה שתרצה לשאול.

כל הזכויות שמורות לקשב, ריכוז וזיכרון - יישומים מתקדמים

"קשב, ריכוז וזיכרון" הוקמה בשנת 2004 והינה המפיצה הבלעדית בישראל של תוכנות מחשב נוירו-קוגניטיביות אשר פותחו על מנת לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז שלא ע"י תרופות. הפתרון היעיל והמוכח שלנו מיועד לטיפול בבעיות נוירו-קוגניטיביות כגון: הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD, ליקויי למידה, בעיות בזיכרון ובעיות קוגניטיביות כלליות. "קשב, ריכוז וזיכרון" עובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים, מוסדות ומכונים טיפוליים בתחום הפרעות קשב וזיכרון.