הפרעות קשב וריכוז | ריטלין | ליקויי למידה


 

 

מידע להורים - אימון נוירו-קוגנטיבי

דף הבית >> מידע להורים - אימון נוירו-קוגנטיבי

אימון נוירו-קוגניטיבי - פתרון להפרעות קשב וריכוז

אימון נוירו-קוגניטיבי הוא אחת מהשיטות החדשניות, ללא תופעות לוואי והמומלצות ביותר לבעלי הפרעות קשב וריכוז, הינו "אימון מוחי" מבוסס פעילות נוירו-קוגניטיבית. מה זה ואיך זה משפיע? להלן הסבר על השיטה:

אימון מוח נוירו-קוגניטיבי הינו גירוי מוחי באמצעות המחשב, אשר מאיץ את פעילות גלי המוח מסוג ביתא-1 (תדרים 11-17 הרץ) מצד אחד ומפתח יכולות קוגניטיביות מצד שני. פעילות משולבת כזו משיגה תוך כדי אימון ובזמן של שבועות ספורים בלבד, תוצאות חיוביות משמעותיות בהפחתת הסימפטומים הקשורים בהפרעות קשב וריכוז.

ילדים ומבוגרים מאובחנים ADD/ADHD אשר יתאמנו בסוג פעילות כזו, יראו שיפורים בתפקוד הלימודי, בעיות אירגון, סדר, שליטה עצמית , שיפור תפקוד חברתי ועוד.

הגירוי משפיע על הכימיה! באמצעות הגירוי כפי שנעשה בשיטת האימון הנוירו-קוגניטיבי, נדרש המוח לבצע פעילות מסויימות שלצורך ביצוען נדרש להפיק יותר דופמין. הדופמין, כידוע, מקושר לתהליכים קוגניטיביים ויכולת הפקת קשב וריכוז.

אימון נוירו-קוגניטיבי - איך זה עובד?

איך זה עובד? אימון נוירו-קוגניטיבי (ראה: אימון מוחי להפרעות קשב וריכוז אטנגו) הינו אימון הנעזר במשחקי מחשב בלבד. התבססותו ומקורו בשיטת הנוירופידבק הידועה כבר משנות ה-70. בשיטת זו מצמידים אלקטרודות לקרקפת של המטופל ועושים שימוש בתרגילים ממוחשבים במטרה להפעיל תדרים שונים בגלי המוח. המטופל מסתכל בצג המחשב ולומד להפעיל אותם גלי מוח נדרשים. אלא, שהנוירופידבק אינו כולל פעילויות לפיתוח מיומנויות קשב והריכוז, אירגון, שליטה וכדומה, מה גם שפעילות עם אלקטרודות אינה ידידותית לילדים וכן יקרה מאוד. עברו למאמר המסביר על מהי הפרעת קשב וריכוז ילדים

אימון נוירו-קוגניטיבי מפצה על חסרונות של הנוירופידבק

לאור החסרונות של הנוירופידבק פותחה שיטת האימון המוחי שמבטלת את הצורך באלקטרודות ומבוססת על תרגילים בקצב מותאם לתדרי מוח רצויים (ביתא-1), זאת תוך כדי שילוב שיטת משוב (פידבק) ותוצאות בזמן אמת. אימון מוחי זה הוכח במחקרים כיעיל ביותר להפחתת תסמיני הפרעות קשב וריכוז ובעל תוצאות נשמרות. תוך שבועות ספורים מתחילת האימון מסגל המוח יכולות קשב וריכוז גבוהים המתבטאים בכל בסביבה לימודית עם השפעה ישירה על אימפולסיביות והיפראקטיביות.

אימון אונליין אטנגו כולל איבחון מקדים ולאחריו התאמת תוכנית פעילות אישית ואדפטיבית. למה זה חשוב? ההתאמה האישית מבטיחה שכל אחד יקבל תוכנית המותאמת לגילו, חומרת הסימפטומים שלו והתאמה למהירות התגובה שלו. כך כל משתמש יכול להתקדם, לצפות בציוניו ולאמוד את הצלחותיו שלו. חשוב לדעת שעל מנת להשיג תוצאות יש להתאמן אימון סדיר של כ-20 דקות במשך 3-5 פעמים בשבוע.

אימון מוחי נוירו-קוגניטיבי של אטנגו / AttenGo מבוסס על תוכנה קודמת לה הייתה הצלחה רבה עוד בשנת 2004-2007 שנקראה: שרפר בריין /SharperBrain – ראה בצד שמאל קישור לתכניתה של רבקה מיכאלי בה היא מדברת על התוכנה.

אימון נוירו-קוגניטיבי של AttenGO - לסיכום

אנו ממליצים את שיטת האימון הזו על פני שיטות אחרות בגלל יעילותה וזמינותה של התוכנית: אימון מקוון באינטרנט מכל מחשב וללא תלות בהתקנות למחשב. אנו ממליצים לכל בעלי הפרעות קשב וריכוז ADD ו- ADHD לבעלי ריכוז נמוך מכל סיבה שהיא, לבעלי ליקויי למידה וגם למי שמעוניין לשפר את הריכוז באופן כללי לנסות את השיטה.

הפעילות מותאמת לילדים מגיל 6, נוער ומבוגרים. ילדים צעירים הסובלים מהפרעות בקשב וריכוז ADD ,ADHD חווים הצלחות תוך זמן קצר מה שמעודד אותם להמשיך.

הידעת?
מחקרים בעולם מצביעים על כך שדיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה ולקויי למידה נוספים, נובעים מלקוי הקשור בהפרעות קשב וריכוז.

זיכרון לקוי נובע, בהרבה מקרים נובע מריכוז נמוך, חשוב לאבחן, על מנת להתמקד על טיפול נכון.

שים לב!
אם באיבחון נמצא לקוי בזיכרון עבודה, המשמעות לכך היא בעיה בקשב (ADHD).

טיפים!
#1 לכל אחד מאיתנו, מידי פעם, קשה להתרכז-הפסקה המשלבת פעילות ספורטיבית קצרה עשויה להועיל!

#2 האם אתה או ילדך נוטלים ריטלין? אימון באמצעות תוכנת אימון מוחי "ילמד" אתכם להפיק קשב וריכוז גבוהים! האימון יגרום להטמעת הלמידה-זה ישאר שלכם והתלות בתרופות תפחת.

#3 פעילות המפעילה את שתי אונות המוח יוצרת קשרים חשמליים חדשים ומסייעת ליכולות ריכוז וזיכרון.

רבקה מיכאלי בתוכנית "גלרית המומחים" בערץ 2 מציגה תוכנת אימון לקשב וריכוז
אימון נוירוקוגניטיבי - רבקה מיכאלי 
צפה בשידור של
רבקה מיכאלי בערוץ 2

(7 דקות)

כל הזכויות שמורות לקשב, ריכוז וזיכרון - יישומים מתקדמים

"קשב, ריכוז וזיכרון" הוקמה בשנת 2004 והינה המפיצה הבלעדית בישראל של תוכנות מחשב נוירו-קוגניטיביות אשר פותחו על מנת לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז שלא ע"י תרופות. הפתרון היעיל והמוכח שלנו מיועד לטיפול בבעיות נוירו-קוגניטיביות כגון: הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD, ליקויי למידה, בעיות בזיכרון ובעיות קוגניטיביות כלליות. "קשב, ריכוז וזיכרון" עובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים, מוסדות ומכונים טיפוליים בתחום הפרעות קשב וזיכרון.