הפרעות קשב וריכוז | ריטלין | ליקויי למידה


 

 

טיפול נוירו-קוגנטיבי

דף הבית >> טיפול קוגניטיבי >> טיפול נוירו-קוגנטיבי

הפרעות קשב וריכוז - מהן?

טיפול נוירו-קוגניטיבי חדשני לשיפור מיידי בתסמיני הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD בעל אפקט ארוך טווח ! טיפול זה עושה שימוש בתוכנת מחשב ייחודית הנקראת SharperBrain ולאחרונה הושקה גירסת שידרוג מקוונת הנקראת "אטנגו". שיטה זו פותחה בקליניקה קנדית והוכחה במחקרים קליניים כולל באונב' העברית.

השיטה הנוירו-קוגניטיבית הינה למעשה "אימון מוחי" המעלה את פעילות גלי המוח (ביתא-1) מבוסס נוירופידבק אשר ומביא לידי שיפור חד ומהיר במערכת הקשב, יכולת הריכוז, פונקציות ניהוליות והפחתה באימפולסיביות. כל אלה ישיגו שיפור תוך זמן קצר בתפקוד הלימודי, החברתי והיומיומי.

טיפול נוירו-קוגנטיבי - איך זה עובד?

הפעילות בתוכנה פותחה לאור שיטת הנוירופידבק הידועה גם בשם EEG - ביופידבק והוכחה במחקרים כיעילה ביותר בהעלאת יכולות קשב וריכוז וטיפול בתסמונת ADHD, אלא שהתוכנה, בניגוד לנוירופידבק המסורתי, אינה מצריכה שימוש באלקטרודות! וכן כוללת פעילות קוגיטיבית רחבה יותר ולכן התוצאות מהירות יותר וטובות יותר. תוך חודשיים שלושה המוח מסגל יכולות קשב וריכוז גבוהים המתבטאים בכל בסביבה לימודית עם השפעה ישירה על אימפולסיביות והיפראקטיביות.

הפעילות בתוכנה מתאימה למאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז ADD ו- ADHD, לבעלי ריכוז נמוך, לבעלי ליקויי למידה וגם למי שמעוניין לשפר את הריכוז באופן כללי. הפעילות מותאמת לילדים מגיל 6, נוער ומבוגרים. ילדים צעירים הסובלים מהפרעות בקשב וריכוז ADD ,ADHD חוויים הצלחות תוך זמן קצר, ומאוד מעודדים.

על מנת להצליח יש לגייס זמן פעילות של כ-20 דקות מספר פעמים בשבוע (בין 3-5 פעמים, לא חשוב באיזו שעה!). לאחר מספר שבועות יראו שינויים ולאחר 3-4 חודשים בלבד יושגו שיפורים עם אפקט נשאר. הפעילות בשרפר בריין מעולה למי שאובחן עם ADD ו- ADHD עם או בלי תרופות כגון ריטלין, בעלי ריכוז גבולי או/ו ליקויי למידה.
קרא עוד על >>ריטלין בעד ונגד

אז מה עושים בפעילויות של תוכנה זו?

הפעילות כוללת מעקב אחר אובייקטים צורניים ושמיעתיים ומילוי משימות מאתגרות, כל זאת תוך קבלת משוב (פידבק) על הצלחה וכשלון. בזכות הפעילות (אגב - פשוטה וללא טקסטים), לומד המשתמש מהו ריכוז ולומד להפיק רמות ריכוז גבוהות במהירות.

פעילות התוכנה מתמקדת על המיומנויות הבאות:

קשב מתמשך - שמירת ריכוז לאורך זמן
קשב סלקטיבי - התמקדות במשימה אחת והתעלמות מאחרות
הפניית קשב - התמקדות בשדה החזותי והשמיעתי
פיצול קשב - ביצוע מספר משימות בו זמנית
שמירת ריכוז בסביבה עם הסחות דעת
עיכוב תגובה - שליטה עצמית והפחתת אימפולסיביות
שיפור עד תיקון מלא בזיכרון - העבודה working memory
שיפור מהירות תגובה
ארגון ויכולת טובה של ניהול זמן - סדר יום, סדר עם חפצים

כל הזכויות שמורות לקשב, ריכוז וזיכרון - יישומים מתקדמים

"קשב, ריכוז וזיכרון" הוקמה בשנת 2004 והינה המפיצה הבלעדית בישראל של תוכנות מחשב נוירו-קוגניטיביות אשר פותחו על מנת לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז שלא ע"י תרופות. הפתרון היעיל והמוכח שלנו מיועד לטיפול בבעיות נוירו-קוגניטיביות כגון: הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD, ליקויי למידה, בעיות בזיכרון ובעיות קוגניטיביות כלליות. "קשב, ריכוז וזיכרון" עובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים, מוסדות ומכונים טיפוליים בתחום הפרעות קשב וזיכרון.