הפרעות קשב וריכוז | ריטלין | ליקויי למידה


 

 
5 דרכים ללמוד שפה נוספת מחוץ לכיתת הלימוד
 
אם אין לכם יותר מדקות בודדות לשבת על הכיסא, אם הראש רץ לכל הכיוונים וקשה להתמקד ואם המילה "לימוד" מעבירה בכם צמרמורת - אל דאגה. קבלו חמש דרכים שיהפכו את הלימוד להצלחה
 
נניח שחשקה נפשכם ללמוד צרפתית, איטלקית, גרמנית או יפנית, אבל רק עצם המחשבה על להכנס שוב לכיתת לימוד, לשבת עם עשרות תלמידים נוספים ולשרבט במחברת איורים מעלפים גורמת לכם חלחלה. מה תעשו? תוותרו על הכל? תשארו בתחושה שלמידה באשר היא למידה היא לא בשבילכם?
אז זהו, שלא. לא, כלומר - לא לוותר, כן?
אפשרויות הטכנולוגיה של ימינו פורצות את כל מה שחשבנו לדמיין. קיימות שיטות חדשות ומשוכללות ללימוד שלא בהכרח דורשות שחזור של מבנה כיתות בית-הספר. הטיפים שלנו יאפשרו לכם ללמוד שפה שניה, שלישית או יותר ולהרחיב את עושר הידיעות שלכם, מבלי להרגיש תחושות של חרדה ותסכול מהתהליך ותוך התחשבות בצרכים האופייניים לאלו המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז.
אנו מביאים בפניכם חמש דרכים שיעזרו לכם בלימוד השפה, אותן תוכלו ליישם בהתאם לרצונכם להעמיק בלימוד. נתחיל?
 
 1. סרט עם כתוביות - אנו ממליצים לצפות בסרטים או תוכניות בשפה אותה תרצו ללמוד. עצם החשיפה לשפה הזו, תרגול האוזן לצלילים הייחודיים לשפה, לאינטונציה ולסגנונות השיח, תסייע מאוד בהיכרות ובהבנה. שיטה זו מכניסה את הלומד אל האווירה הנכונה ובעיקר מפחיתה מתחושת החשש מזרות השפה. בשל היותה של הצפייה בסרט פעילות מהנה ונוחה עבור כולם, ובפרט אלו הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, לאלטרנטיבה זו משיכה רבה עבור קהלים מגוונים.
   
 2. סרט בלי כתוביות - כדי להתפתח יותר, הסתירו את הכתוביות באופן קבוע. אל חשש. רוב הסיכויים שרוב המילים עדיין יהיו לא מובנות. כאשר אנו מסתירים את הכתוביות, באופן אוטומטי המוח שלנו מכוון קשב רב יותר לאוזניים כדי לכסות על חוסר המידע שמוזרם אליו. מההקשרים ומהתמונות תצליחו לאסוף מילים חדשות לאוצר המילים שלכם.
   
 3. האזנה לרדיו - פלא טכנולוגי שקיים בעולמנו לא מכבר הוא הרדיו. פלא גדול ממנו הוא הרדיו העולמי. באינטרנט קיימת אפשרות נפלאה להאזין לרדיו ממדינות שונות ובשפות שונות. התחילו להאזין לרדיו מקומי בשפה החדשה שלכם ותופתעו לגלות כי אתם מזהים הרבה מילים ואפילו את ההקשר שלהם בתוך המשפט. המלצה נוספת שלנו היא לתרגל בקול את המילים והמשפטים - אל תחששו לדבר לרדיו, הוא לא שומע...
   
 4. אדם המדבר את השפה באופן שוטף - כדאי למצוא אדם שיודע לדבר שוטף בשפה אותה אתם לומדים. העדיפות, כמובן, היא לאדם שזו שפת האם שלו, אבל גם מישהו מתמצא יהיה טוב לצורך התרגול. התחילו לדבר איתו בקביעות, תנו לו לתקן אתכם, היו ערים לדקויות שבמילים ובהגיה. שיטה זו מצוינת עבור הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ובעלת יתרון ברור - אפשר לקיים שיחה בכל היקף ומשך שתחפצו. יתרה מכך, שילוב הלומד כמשתתף אקטיבי בשיחה שוברת את המונוטוניות הטמונה בהאזנה פסיבית להרצאה פרונטלית, אשר עשויה להקשות על תלמידים מסוימים.
   
 5. לימוד בכיתה וירטואלית באמצעות האינטרנט. כדי ללמוד שפה נוספת באופן מקצועי ומסודר, אנו ממליצים להירשם לקורס מקוון באינטרנט עם מורה שזו שפת האם שלו. הלימוד המקצועי יהפוך את החוויה לחיובית, יעילה ומוצלחת. היתרון בלימוד בכיתה וירטואלית הוא עצום - אין את הסחות הדעת התכופות שקיימות בשיעורים רגילים, הלימוד ממוקד בכם ולא בסביבה, כך שתוכלו להתרכז בצורה מיטבית. לפרטים נוספים אודות שיטת לימוד זו, אנו ממליצים לבקר באתר: LingoLearn - לימוד שפות.
 
כל שנותר לכם כעת זה פשוט לבחור שפה. בהצלחה!
 

כל הזכויות שמורות לקשב, ריכוז וזיכרון - יישומים מתקדמים

"קשב, ריכוז וזיכרון" הוקמה בשנת 2004 והינה המפיצה הבלעדית בישראל של תוכנות מחשב נוירו-קוגניטיביות אשר פותחו על מנת לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז שלא ע"י תרופות. הפתרון היעיל והמוכח שלנו מיועד לטיפול בבעיות נוירו-קוגניטיביות כגון: הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD, ליקויי למידה, בעיות בזיכרון ובעיות קוגניטיביות כלליות. "קשב, ריכוז וזיכרון" עובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים, מוסדות ומכונים טיפוליים בתחום הפרעות קשב וזיכרון.